Språk

+86-18862679789
Hjem / Nyheter / Bransjenyheter / Hvordan velge en ekstruderingstype A2 ikke-brennbar ACP-produksjonslinje

Hvordan velge en ekstruderingstype A2 ikke-brennbar ACP-produksjonslinje

Ekstruderingstype Zero Water Absorb A2 Ikke-brennbart metall (aluminium) komposittpanel Produksjonslinje: Det korte svaret for produsenter

En panelprodusent som har sett avskallingsstyrken falle på et parti A2-paneler etter en våt fraktsesong, ønsker vanligvis én ting fra neste linje: en kjerne som ikke tar på seg fuktighet. Det er tanken bak Ekstruderingstype Zero Water Absorb A2 Ikke-brennbart metall (aluminium) komposittpanel produksjonslinje fra Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. I stedet for å presse mineralfylte ark i en varmpresse, ekstruderer linjen A2-kjernen kontinuerlig gjennom en skrue, og laminerer den deretter mellom aluminiumskinn.

Det korte svaret for kjøpere er dette. Linjen fortjener en nærmere titt hvis prioriteringene dine er fuktstabilitet, kontinuerlig produksjon og intern kontroll over kjernen. Produsenten rapporterer nesten null vannabsorpsjon for sin ekstruderte kjerne, sammenlignet med 3 til 7 prosent for konvensjonelle A2-kjerner. Den rapporterer også ekstruderingshastigheter over 3 m/min, paneler klassifisert A2-s1,d0 under både GB 8624-2012 og EN 13501-1, og en avrivningsstyrke på minst 120 N/mm.

Linjen beskrives som et fullkjedesystem med tre mulige utganger: Ferdige A2 ikke-brennbare aluminium komposittpaneler, A2 kjernegranulat for fabrikker som allerede kjører ekstruderingsutstyr, og A2 kjerneruller for panelprodusenter som ønsker å laminere uten å ekstrudere internt. Produsenten oppgir en paneleffekt på 5000 kvadratmeter per dag. Den fleksibiliteten er viktig fordi en kjøper kan gå inn på det stadiet som passer dagens kapasitet og utvide senere.

Denne veiledningen er skrevet for fabrikkeiere, anleggsingeniører og innkjøpsledere som sammenligner en ekstruderingstype A2 produksjonslinjeprodusent, leverandør eller eksportør. Her er hva delene nedenfor dekker:

  • Hvorfor vannabsorpsjon er det stille svake punktet til konvensjonelle A2-kjerner
  • Hvordan supramolekylær kobling tillater skruekstrudering ved høy mineralbelastning
  • Hvordan ekstrudering sammenlignes med varmpressproduksjon på hastighet og konsistens
  • De tre utgangene på linjen og hvilken kjøper hver passer
  • Tekniske data, søknader, resirkulering og en sjekkliste for leverandørevaluering

Velg denne typen linje når fuktighetsstabilitet og kontinuerlig produksjon betyr mer enn å holde seg til en kjent varmpressprosess.

Hvorfor null vannabsorbering betyr noe i en produksjonslinje for ikke-brennbart metall (aluminium) komposittpanel

A2-paneler får sin brannytelse fra en kjerne med svært høyt mineralinnhold. Det mineralinnholdet er også det som gjør mange konvensjonelle A2-kjerner porøse. Ifølge produsenten absorberer disse kjernene omtrent 3 til 7 prosent fuktighet, og absorpsjonen fortsetter så lenge luftfuktigheten holder seg høy. Når kjernen holder vann, kan limbindingen mellom kjerne og aluminiumshud svekkes, og produsenten oppgir et tap av peelstyrke på mer enn 20 prosent etter fuktighetseksponering.

Hvor problemet dukker opp

Effekten er sjelden synlig på fabrikkgulvet. Det vises senere, på steder en kjøper ikke lett kan kontrollere. En pall krysser et hav i en container som svetter i varmen. Et prosjektlager i nærheten av en havn lagrer paneler i flere uker før installasjon. En fasade i fuktig klima møter måneder med fuktig luft før fugemassearbeidet er ferdig. I hvert tilfelle kan en kjerne som tar på seg vann legge til vekt, myke opp bindingslinjen og øke risikoen for kantdelaminering.

Transport legger til et roligere problem. Fuktvektøkning endrer fraktvektene, og skadede paneler fra våtlagring kan føre til avviste leveranser. Produsenten lister opp lavere logistikktap som en praktisk fordel med en kjerne som ikke får fuktighet.

Tabellen nedenfor sammenligner tallene produsenten gir for konvensjonelle A2-kjerner og dens ekstruderte kjerne. Les det som en erklæring om designhensikt som kjøpere bør bekrefte med sine egne fuktighetskondisjoneringstester.

Fuktighetsegenskaper til A2-kjerner 0 % 5 % 10 % 15 % 20 % 25 % 3 % Konv. lav 7 % Konv. høy nær 0 % Ekstrudert 20 % Konvensjonell ingen Ekstrudert Vannabsorpsjon av kjerne Tap av skrellstyrke etter fuktighet Konvensjonell A2 core Ekstrudert A2 core

De grå kolonnene viser konvensjonelle A2-kjerner i den lave og høye enden av det angitte absorpsjonsområdet på 3 til 7 prosent, etterfulgt av rapportert tap av skrellstyrke på mer enn 20 prosent etter fuktighetseksponering. De røde kolonnene viser den ekstruderte kjernen ved nesten null absorpsjon uten rapportert avskallingstap. For en produsent i et fuktig område kan denne forskjellen endre hvor mye margin som trengs i lagrings- og fraktplaner. Ekstruderingstypen er bygget rundt denne eiendommen, så kjøpere som vurderer den bør be om fuktighetskondisjoneringsdata som samsvarer med deres eget klima og prosjekttype.

Spørsmål å spørre enhver leverandør om fuktighet

  • Hvordan måles vannabsorpsjon, og under hvilke fuktighets- og tidsforhold?
  • Hva er skrellstyrken før og etter kondisjonering, for samme paneloppbygging?
  • Hvordan beskyttes kuttekanter på stedet?
  • Hvilken lagringsveiledning gjelder før installasjon?

Fuktigheten til kjernen er en kvalitetsfaktor som vises etter levering, så test den før du forplikter deg til en kjerneteknologi.

Hvordan supramolekylær kobling støtter skrueekstrudering ved høy mineralbelastning

Skrueekstrudering er en kjent prosess for plast, men den har en praktisk grense: når fyllmassen klatrer veldig høyt, blir smelten vanskelig å behandle. Mineralfylte A2-materialer er akkurat i det området. Produsenten sier at dens proprietære teknologi kobler uorganiske flammehemmere med organiske polymerer på molekylært nivå, som er det som lar linjen ekstrudere kjerner med minst 90 prosent uorganisk innhold.

Hvorfor høyt mineralinnhold er poenget

A2-klassifisering setter strenge grenser for hvor mye brennbart materiale et panel kan inneholde og hvordan det oppfører seg i brann. En kjerne med svært høy uorganisk andel har lite organisk materiale tilgjengelig for brenning. Utfordringen er å holde den kjernen fleksibel nok til å bli behandlet og laminert. Å koble de to fasene er produsentens måte å løse dette på.

Hva granulatdataene sier

Kjernegranulatdata oppgitt av produsenten
Vare Oppgitt verdi
Komposisjon Uorganisk innhold på minst 90 prosent
Flammehemming A2 vurdert
Behandling Dobbeltskrue eller enkeltskrue ekstrudering
Daglig produksjon 200 tonn fordelt på 8 produksjonslinjer

Diagrammet nedenfor viser den oppgitte sammensetningen av granulatene som en fremdriftsring. Det gjør andelen lett å se og gir kjøpere en enkel referanse under tekniske diskusjoner.

Kjernegranulatsammensetning 90 % uorganisk innhold Uorganisk flammehemmende middel og fyllstoff Minst 90 prosent Organisk polymerbindemiddel og prosesstilsetningsstoffer Opptil 10 prosent Sammensetning som angitt i produsentens kjernegranulatdata.

Den røde buen representerer den uorganiske andelen på minst 90 prosent, og den lille grå delen viser det organiske bindemiddelet og tilsetningsstoffene. Fordi den uorganiske andelen er så høy, betyr prosesskontroll på ekstruderen mer enn på konvensjonelle plastlinjer. Matehastighet, skruhastighet og temperaturprofil påvirker alle smeltekvaliteten, og leverandørens erfaring med disse innstillingene er en del av det en kjøper kjøper. Be om en prøvekjøring av granulattypen du planlegger å bruke, og spør hvordan kontrollsystemet registrerer skruemoment og smeltetemperatur.

En høy mineralandel gir kun verdi hvis ekstruderingsprosessen holder seg stabil, så vurder leverandørens prosesskontroll, ikke bare oppskriften.

Ekstrudering Type A2 Produksjon Versus Hot-Press Produksjon: Hastighet og konsistens

De fleste A2-komposittpaneler på markedet er laget ved å danne mineralfylte kjerner i en varmpresse og deretter lime kjernen til skinn. Den metoden er moden, men det er en stopp-og-gå-prosess. Ekstruderingsveien er kontinuerlig: granuler kommer inn i ekstruderen, kjernen forlater som en rull eller ark, og lamineringsseksjonen binder den til aluminiumskinnene med en klebende film.

Produsenten oppgir ekstruderingshastigheten som over 3 m/min, mot under 2 m/min for konvensjonell varmpressing. Kontinuerlig kjøring støtter også batchkonsistens, fordi prosessen ikke starter på nytt med hver pressesyklus. Temperatur og tykkelse legger seg i en stabil tilstand, og operatører bruker mer tid på overvåking enn lasting.

For å gjøre hastighetsforskjellen konkret, konverterer områdediagrammet nedenfor de to angitte hastighetene til lengden på kjernen produsert over et 8-timers skift. Beregningen bruker hastighetsgrensene oppgitt av produsenten, så den viser minimum ekstrudert effekt mot maksimal varmpresseffekt.

Kumulativ kjernelengde over et 8-timers skift 0 500 1000 1500 0 1 2 3 4 5 6 7 8 Timer med kontinuerlig løping Meter med kjerne 1.440 m 960 m Ekstrudering ved 3 m/min Varmpress på 2 m/min Beregnet ved oppgitte fartsgrenser; reell effekt avhenger av bredde, nedetid og omstillinger.

Ved 3 m/min produserer en linje som går i 8 timer ca. 1440 meter kjerne, mens en varmpressprosess med 2 m/min produserer ca. 960 meter over samme tid. Det er en forskjell på omtrent 480 meter per skift, eller omtrent halvparten mer effekt ved de angitte grensene. I praksis har begge prosessene nedetid, omstillinger og breddejusteringer, så reelle tall vil variere. Likevel kan en kjøper som planlegger å levere store fasadeprosjekter bruke denne aritmetikken til å sammenligne hvor mye ekstra kapasitet en ekstruderingstype A2 produksjonslinje kan legge til et anlegg.

Konvensjonell A2 ACP compared with extruded A2, based on manufacturer data
Dimensjon Konvensjonell A2 ACP Ekstrudert A2
Kjerneprosess Mineralfylt kjerne med varmpressing Supramolekylær kobling med skrueekstrudering
Vannabsorpsjon 3 til 7 prosent, fortsetter i fuktighet Nær null
Skrellstyrke etter fuktighet Tap på mer enn 20 prosent Ingen tap rapportert
Kjernefleksibilitet Sprø, kan sprekke når den bøyes God forlengelse, bøybar
Bindingsmetode Varmpresse med selvklebende film Kontinuerlig varmlaminering med selvklebende film
Produksjonshastighet Under 2 m/min Over 3 m/min
Batch-konsistens Merkbar variasjon Høy konsistens ved kontinuerlig kjøring
Resirkulerbarhet Vanskelig Designet for gjenbruk av avskjær
Transporttap Vektøkning og skader fra fuktighet Lavere tap, ingen fuktighetsøkning

Kjernefleksibilitet fortjener en egen note. En sprø kjerne kan sprekke når paneler rutes og brettes for fasadekassetter. En kjerne med bedre forlengelse er lettere å fremstille, noe som reduserer etterarbeid på fabrikkens verksted. Denne fordelen nedstrøms er lett å overse når man sammenligner utstyr kun på gjennomstrømning.

Kontinuerlig ekstrudering endrer både hastighet og konsistens, så sammenlign linjer på produksjon per skift og batchvariasjon sammen.

Hva ekstruderingstype A2-produksjonslinjen produserer: Paneler, granulat og kjerneruller

Hongyang beskriver linjen som et fullkjedesystem fra granulat til ferdige paneler. Den praktiske betydningen er at tre ulike produkter kan komme ut av samme teknologi, og en kjøper kan bestemme hvilket som passer til virksomheten.

A2 ikke-brennbare komposittpaneler i aluminium

Det ferdige panelet bruker en ekstrudert A2 uorganisk kjerne mellom metallskinn. Produsenten oppgir en kapasitet på 5000 kvadratmeter per dag og viser sertifiseringsreferanser under EN 13501-1, GB 8624-2012, BS 476 og ASTM E84. Dette er ruten for en produsent som ønsker å kjøre hele prosessen under ett tak.

A2 ikke-brennbare kjernegranulat

Granulat er den rå formen av kjernen. De er laget for produsenter som allerede har ekstruderingslinjer og ønsker å produsere A2-kjerner på utstyr de eier. Produsenten oppgir en granulatproduksjon på 200 tonn per dag over 8 produksjonslinjer.

A2 ikke-brennbare kjerneruller

Kjerneruller er kontinuerlig ekstrudert kjerne på rull, klar for varmlaminering med metallskinn. De er ment for produsenter av komposittpaneler som ønsker å hoppe over intern ekstrudering. Oppgitt produksjon er 50 tonn per dag fra én produksjonslinje, og rullene kan også brukes i andre sandwichkonstruksjoner som trenger en ikke-brennbar kjerne.

Tre utganger av linjen og kjøperen passer hver
Utgang Skjema Oppgitt kapasitet Egnet til
A2 komposittpanel Ferdig panel, 2 til 6 mm tykk 5000 kvadratmeter per dag Produsenter som søker en komplett linje
Kjernegranulat Ekstruderte granulat 200 tonn per dag, 8 linjer Fabrikker med eksisterende ekstruderingslinjer
Kjerneruller Kontinuerlig kjerne på rull 50 tonn per dag, 1 linje Panelmakere som kun laminerer

Selskapet sier at kjøpere kan kjøpe et hvilket som helst mellomprodukt etter behov. Dette er nyttig for produsenter som ønsker å starte med kjerneruller for å teste markedet, og deretter legge til granulat- og ekstruderingskapasitet når volumene rettferdiggjør det.

Start fra det stadiet hvor fabrikken din er sterkest og legg til oppstrømskapasitet etter hvert som etterspørselen vokser.

Om Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd.

Zhangjiagang Hongyang Machinery Equipment Co., Ltd. er et nasjonalt selskap som spesialiserer seg på FoU og produksjon av intelligent utstyr for metallkomposittmaterialer, og gir systematiske løsninger for den globale byggematerialindustrien. Som en utarbeidelsesenhet av standarden for ikke-brennbare metallkomposittpaneler for arkitektonisk dekorasjon og et stående rådsmedlem i Metal Branch of China Building Materials Federation, omfatter selskapets kjerneprodukter tre hovedteknologiske systemer: produksjonslinjer for brannbestandige aluminiumkomposittpaneler, aluminiums honeycomb-kjernemaskin og multifunksjons-metallproduksjon av honningpaneler og spesialtilpasset metallpaneler. produksjonslinjer for metallkomposittpaneler. Disse dekker 12 kategorier av avanserte produksjonslinjer, inkludert A2/B1-klasse brannbestandige materialer, 3D aluminium-kjerne metall komposittpaneler, og aluminium honeycomb serie produkter.

Støttet av Suzhou Engineering Technology Research Center og Jiangsu Provincial Graduate Workstation, har selskapet bygget tre teknologiplattformer: presisjonsoverføringskontroll, intelligente prosesssystemer og modulær design. Utstyret har blitt eksportert til 45 land og regioner, inkludert Europa, USA, Midtøsten og Asia-Stillehavet, og det har tjent 14 av verdens 20 beste produsenter av metallkomposittmaterialer. Selskapet har ISO 9001-sertifisering for kvalitetsstyringssystem og CE-sertifisering, tilbyr en 48-timers global nødrespons, og rapporterer igangkjøringssykluser som er omtrent 30 prosent kortere enn industristandarden. Den har 70 kjernepatenter.

Bedriftsprofil på et øyeblikk
Vare Detalj
Produktkategorier 12 kategorier av high-end produksjonslinjer
Eksporter rekkevidde 45 land og regioner
Kjernepatenter 70
Kvalitetssertifisering ISO 9001 og CE
Tjenestesvar 48-timers global nødberedskap

Som en fabrikk-direkte ekstruderingstype A2 produksjonslinjeprodusent og eksportør, støtter selskapet engrosinnkjøp, OEM-prosjekttilpasning og langsiktig service. Å eie prosessen fra kjernegranulat til ferdige paneler lar én motpart håndtere design, forsyning og opplæring.

En produsent som kontrollerer granulat, kjerneruller og ferdige paneler internt, kan støtte kjøpere i alle faser av et linjeprosjekt.

Tekniske data som skal verifiseres før du velger en produksjonslinje for ikke-brennbart metall (aluminium) komposittpanel

Tekniske data forteller kjøpere hva panelet er ment å oppnå og hva kvalitetsteamet deres må sjekke. Produsenten publiserer følgende verdier for sin ekstruderingstype A2-panel, rapportert som tredjeparts testdata under de angitte standardene.

Panelegenskaper publisert av produsenten
Eiendom Standard Verdi
Total tykkelse GB/T 17748-2008 2, 3, 4, 5 eller 6 mm
Aluminium hudtykkelse GB/T 17748-2008 0,2, 0,3, 0,4 eller 0,5 mm
Bredde Ikke spesifisert Opptil 2000 mm, kan tilpasses
Brannklassifisering GB 8624-2012 A2-s1,d0
Brannklassifisering EN 13501-1 A2-s1,d0
Brannklassifisering BS 476 del 6 og 7 Klasse 0 og Klasse 1
Overflatebrenning ASTM E84 Klasse 1, flammespredning 25 eller lavere, røyk utviklet 50 eller lavere
Fasade fullskala brann NFPA 285 Registrert som pass
Skrellstyrke GB/T 17748 Minst 120 N/mm
Bøyestyrke GB/T 17748 Minst 150 MPa
Ansiktsbelegg Ikke spesifisert PVDF, PE eller tilpasset

Slik leser du brannklassifiseringene

I A2-s1,d0 indikerer A2 delen begrenset bidrag til brann, s1 delen indikerer lav røykproduksjon, og d0 indikerer ingen flammende dråper i testen. BS 476 Klasse 0 og Klasse 1 er referanser som brukes i flere markeder som har arvet britiske standarder, og ASTM E84 er en overflateforbrenningstest som er mye brukt i Nord-Amerika. NFPA 285 er en fullskala fasadetest som sjekker hvordan en veggmontasje oppfører seg, ikke bare selve panelet.

Hva du skal bekrefte med leverandøren

  • At testrapportene dekker samme tykkelse, hud og belegg som ditt planlagte produkt
  • Hvilket testlaboratorium utstedte hver rapport og under hvilken dato
  • Om et fasademonteringsresultat gjelder for din veggdesign eller bare for den testede oppbyggingen
  • Hvordan fabrikken registrerer skrellstyrke og bøyestyrke under produksjon

Branntestresultater gjelder for konfigurasjonen som ble testet. En endring i hudtykkelse, belegg eller limfilm kan ha betydning for noen tester, så kjøpere bør stille opp rapportlisten med det tiltenkte produktutvalget tidlig i prosjektet.

Match hver rapport til den eksakte paneloppbyggingen du planlegger å selge før du stoler på en klassifisering i et anbud.

Applikasjonsscenarier for ekstruderte A2 ikke-brennbare komposittpaneler

Produsenten lister opp fem scenarier for panelene laget på denne linjen. Hver enkelt kobles til en annen kjøper bekymring, og hver påvirker hvordan en produsent planlegger sin salgsinnsats.

Høyhusfasader

Høyhusprosjekter krever ofte strenge brannklassifiserte materialer, og spesifikasjoner ser etter klassifiseringer som A2-s1,d0. En panelprodusent som betjener dette segmentet drar fordel av komplett dokumentasjon og konsistente partier, fordi et enkelt prosjekt kan trenge mange tusen kvadratmeter levert over måneder.

Næringsbygg, hoteller, sykehus og utdanningsinstitusjoner

Disse bygningstypene har høyt belegg og strenge evakueringsregler, så ubrennbar kledning er ofte spesifisert. I fuktige områder eller kystområder hjelper en kjerne som ikke absorberer fuktighet til å støtte det langsiktige utseendet og bindingen til panelet.

Renovasjonsprosjekter

Mange renoveringsprosjekter følger oppdaterte brannsikkerhetskrav og erstatter eldre kledning. Paneler med god bøybarhet er lettere å lage til tilpassede former for ettermonteringsforhold, noe som kan hjelpe installatører når dimensjonene ikke er ensartede.

Eksportorienterte produsenter

Produsenter som selger i flere regioner trenger paneler som kan møte ulike klassifiseringssystemer. Produsenten lister opp testreferanser fra Kina, EU, Storbritannia og USA, som støtter samtaler med kjøpere i disse markedene. Hvert marked bør fortsatt sjekkes for lokale godkjenningsregler.

Store byggeprosjekter

Store prosjekter trenger jevn tilførsel. Kontinuerlig ekstrudering og en vertikalt integrert kjede hjelper en fabrikk med å planlegge ledetider, fordi nøkkelmaterialer kommer fra samme kilde og prosessen ikke er avhengig av batchpressingssykluser.

Match panelets styrker til scenariet: fuktstabilitet for fuktige steder, konsistens for store prosjekter og dokumentert klassifisering for eksport.

Resirkulerings- og logistikkhensyn for en ekstruderingstype A2-produksjonslinje

Materialhåndtering er en del av enhver produksjonslinjebeslutning, og den påvirker hvordan en fabrikk håndterer avfall og frakt. Produsenten opplyser at produksjonsavskjær kan bearbeides og gjenbrukes i kjerneekstrudering. Dette lukker en sløyfe som konvensjonelle varmpressekjerner sies å gjøre vanskelig, siden mineraltunge pressede kjerner er vanskelige å bearbeide.

Produsenten bemerker også at installasjonsskrot på kundens anlegg har gjenvinningsverdi. For en produsent som skjærer paneler i kassetter, er avskjæringer en reell del av materialstrømmen, og et tilbaketakings- eller gjenbruksarrangement kan redusere avfallsmengdene. Det praktiske omfanget av dette avhenger av innsamlingssystemer og lokale regler, så kjøpere bør diskutere avtaler direkte med leverandøren.

Spørsmål verdt å stille

  • Hvor stor andel av avskjæringene kan returneres til ekstruderen før kvaliteten påvirkes?
  • Trenger reprosessert materiale spesiell håndtering eller testing før gjenbruk?
  • Hvordan skal hudmetall skilles fra kjernen under resirkulering?
  • Hvilken emballasje anbefales for eksportforsendelser?

På logistikksiden unngår en kjerne som ikke får fuktighet vektendringene og skadene som våtlagring kan forårsake. Det gjør fraktdokumentasjon enklere og kan redusere tvister ved levering. Dette er fordeler som sjelden vises på et datablad, men som vises i den daglige driften.

Be om en tydelig gjenbruksprosedyre, fordi resirkuleringsfordelene avhenger av prosessdetaljer og ikke bare av materialegenskaper.

Sammenligning av ekstrudert A2 med konvensjonelle alternativer: En beslutningsmatrise

Teknologibeslutninger er lettere når avveiningene er synlige. Matrisen nedenfor grupperer seks faktorer som kjøpere vanligvis veier når de sammenligner konvensjonell varmpress A2-produksjon med en ekstruderingslinje. Den bruker produsentens egen sammenligning som kilde og legger til én faktor der den konvensjonelle tilnærmingen har en fordel.

Kvalitativ sammenligningsmatrise Konvensjonell A2 varmpresspanel Ekstruderingstype A2 panel Fuktighet stabilitet Lavt Høy Produksjon hastighet Moderat Høy Batch konsistens Variabel Høy Kjerne fleksibilitet Sprøtt Bra Resirkulerbarhet Begrenset Designet for gjenbruk Sporrekord i markedet Etablert Nyere Mørkere rød indikerer en sterkere vurdering. Basert på produsentens sammenligning, ikke laboratoriedata.

Produksjon av ekstruderingstype A2 skårer høyere på fuktstabilitet, hastighet, konsistens, fleksibilitet og resirkulerbarhet, ifølge produsentens sammenligning. Konvensjonell produksjon av varmpresse beholder en fordel i markedet, siden den har vært brukt i lengre tid og mange produsenter er kjent med den. En kjøper bør veie disse faktorene opp mot lokale forhold. I et fuktig marked med store fasadebestillinger kan de første fem radene ha mer vekt enn kjent. I et marked der produsenter motstår nye materialer, kan salgsinnsatsen for en nyere kjerne trenge ekstra støtte, inkludert opplæringsmateriell og prøvepaneler.

Det er rimelig å spørre leverandøren om referansekunder, prøvepaneler og besøk på en løpelinje. Å se prosessen i drift gir mer informasjon enn noen annen tabell, og det lar ingeniørene dine sjekke detaljer som kantkvalitet og flathet.

Behandle matrisen som et utgangspunkt og erstatt vurderingene med dine egne etter et fabrikkbesøk og prøvetesting.

Leverandørevaluering, igangsetting og ettersalgsstøtte

En produksjonslinje skaper kun verdi når den når stabil produksjon. Hongyang tilbyr prosjekttjenester, ekstern service og service på stedet, og tilbyr en 48-timers global nødrespons. Selskapet rapporterer også igangkjøringssykluser som er omtrent 30 prosent kortere enn industristandarder og har 70 kjernepatenter, ISO 9001-sertifisering og CE-sertifisering. Dette er nyttige referansepunkter, og kjøpere bør bekrefte hvordan de søker på sitt eget prosjekt.

En praktisk evalueringssjekkliste

  1. Definer produktet du planlegger å selge først: paneler, ruller eller en blanding.
  2. Bekreft målklassifiseringen og markedene hvor panelene skal selges.
  3. Be om testrapporter som samsvarer med tiltenkt tykkelse, hud og belegg.
  4. Be om fuktighetskondisjoneringsdata og peel-styrkeresultater.
  5. Gjennomgå prosesskontroll for ekstruderen, inkludert skrumoment og logging av smeltetemperatur.
  6. Avklar råvareforsyningen: granulat, kjerneruller eller egenblanding.
  7. Avtal opplæring, igangsetting av milepæler og akseptprøver skriftlig.
  8. Bekreft fjernstøtteordninger og reservedelsplanlegging.
Vanlige prosjektrisikoer og måter å redusere dem på
Risiko Hvordan det ser ut Hvordan redusere det
Testrapporter som ikke samsvarer Klassifisering dekker ikke produktet som selges Tilpass hver rapport til den nøyaktige paneloppbyggingen
Ekstruder ustabilitet Variabel core thickness or density Gjennomgå prosesskontroll og kjør prøvebatcher
Fuktighet exposure in transit Vektøkning eller bindingsproblemer ved ankomst Be om kondisjoneringsdata og pakkeråd
Sakte rampe opp Utgang grows slowly after installation Avtal milepæler og opplæringsplaner i kontrakten
Uklar råvarerute Forsinkelser i tilførsel av granulat eller rull Velg tidlig mellom å kjøpe mellomprodukter eller å produsere dem

Mange av disse risikoene er billigere å håndtere på planleggingsstadiet, når konfigurasjonen fortsatt er fleksibel. Å dokumentere forventninger tidlig gjør det også lettere å sammenligne leverandører på like vilkår.

Avtal spesifikasjoner, testbevis og igangkjøringsmilepæler skriftlig før utstyr sendes.

Utforsk mer på Hongyang-nettstedet

Lesere som ønsker å se på spesifikke maskiner, relaterte linjer eller tjenester kan bruke sidene nedenfor. Hver lenke åpner en side på produsentens offisielle nettsted.

Å velge en produksjonslinje for ekstrudering av type A2 er en beslutning om materialteknologi like mye som maskineri. En leverandør som forklarer sin kjerneprosess, deler testreferanser og tilbyr strukturert igangkjøringsstøtte, gir kjøpere informasjonen de trenger for å sammenligne alternativer med tillit.

Begynn med målmarkedet og panelspesifikasjonen, og ta med en skriftlig kravliste til det første tekniske møtet.

Vanlige spørsmål om produksjonslinjen for ekstruderingstype A2 ikke-brennbart komposittpanel

Q1. Hva er en ekstruderingstype Zero Water Absorb A2 ikke-brennbart metall (aluminium) komposittpanelproduksjonslinje?

A1. Det er et produksjonssystem som ekstruderer en ikke-brennbar A2-kjerne gjennom en skrue og laminerer den mellom aluminiumskinn. Produsenten beskriver det som en helkjedelinje som kan produsere kjernegranulat, kjerneruller og ferdige paneler.

Q2. Hva betyr null vannabsorbering for A2-paneler?

A2. Det refererer til en kjerne som tar på seg svært lite fuktighet. Produsenten oppgir nesten null absorpsjon for den ekstruderte kjernen, sammenlignet med 3 til 7 prosent for konvensjonelle A2-kjerner, og rapporterer ingen tap av skrellstyrke etter fuktighetseksponering. Kjøpere bør bekrefte dette med sine egne kondisjonstester.

Q3. Hvilke brannklassifiseringer er oppført for panelet?

A3. De publiserte dataene viser A2-s1,d0 under GB 8624-2012 og EN 13501-1, Klasse 0 og Klasse 1 under BS 476 deler 6 og 7, Klasse 1 under ASTM E84, og et registrert pass under NFPA 285. Sjekk at hver rapport samsvarer med paneloppbyggingen du planlegger å selge.

Q4. Hvor rask er ekstrudering sammenlignet med varmpresseproduksjon?

A4. Produsenten oppgir en ekstruderingshastighet over 3 m/min, sammenlignet med under 2 m/min for konvensjonell varmpressing. Over et 8-timers skift er dette ca 1.440 meter mot 960 meter ved oppgitte grenser, før nedetid og omstillinger.

Q5. Kan jeg kjøpe granulat eller kjerneruller i stedet for hele linjen?

A5. Ja. Produsenten lister opp A2 kjernegranulat for fabrikker med eksisterende ekstruderingslinjer og A2 kjerneruller for panelprodusenter som kun laminerer. Oppgitt kapasitet er 200 tonn per dag for granulat over 8 linjer og 50 tonn per dag for kjerneruller fra en linje.

Q6. Hvilke panelstørrelser støtter linjen?

A6. Publiserte verdier viser total tykkelse på 2 til 6 mm, aluminiumshudtykkelse på 0,2 til 0,5 mm og bredde opptil 2000 mm, med tilpasning tilgjengelig. Ansiktsbelegg inkluderer PVDF, PE og tilpassede alternativer.

Q7. Hvilken støtte gir Hongyang etter levering?

A7. Selskapet tilbyr prosjekttjenester, fjernservice og service på stedet, med en 48-timers global nødrespons. Den rapporterer også igangkjøringssykluser som er omtrent 30 prosent kortere enn industristandarden.

Nyheter